2. juulil Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojas lõppenud toidutoodete kvaliteedi hindamise tulemusel anti Pääsukesemärk 22 tootele. Tunnustust pälvisid 12 ettevõtte tooted. 

„Hindamisele esitatud tooted paistsid silma kõrge kvaliteediga – enamik tooteid pälvis ekspertidelt viiepallises hindamissüsteemis koondhindeks maksimaalse tulemuse. Pääsukesemärgi kandmise õiguse said 3 piimatoodet, 8 lihatoodet, 2 kalatoodet, 1 jahutoode, 2 leiba, 2 kooki/pirukat, 2 aedviljatoodet ning 2 alkohoolset jooki,“ tutvustas hindamist Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kvaliteedijuht Evi Randpere.

„Pääsukesemärgi eesmärgiks on esile tõsta kodumaisest toorainest valmistatud kvaliteetseid tooteid, et tarbijatel oleks võimalik poes kergemini teha ostuotsuseid,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kvaliteedijuht Evi Randpere.

Tooteid hindasid toiduainetööstuste, teadusasutuste ja -laborite erialaspetsialistidest koosnevad sõltumatud ekspertkomisjonid. Toodete hindamine toimub väljatöötatud kriteeriumide alusel, ekspertide isiklikud maitse-eelistused arvesse ei lähe. Objektiivsuse tagamiseks hindavad eksperdid tooteid anonüümselt, ilma et nad teaksid konkreetse toote valmistajat ja kaubamärki.

Toote kõrgele kvaliteedile ja kodumaisele päritolule viitav Pääsukesemärk antakse tootele, mis on valmistatud eestimaisest põhitoorainest ning mis läbib edukalt laboratoorse ja sensoorse hindamise. Märgi kasutamisõigust võivad taotleda kõik Eesti äriregistrisse kantud ettevõtted, kes tõendavad dokumentaalselt toote valmistamisel kasutatud põhitooraine kodumaist päritolu. Pääsukesemärki kandvate toodete valmistamiseks kasutatud tooraine päritolu kontrollitakse jooksvalt ka ettevõtetes kohapeal. Pääsukesemärk on jätkuvalt Eesti kõige tuntum toidumärgis, mida viimaste uuringute andmetel tunneb juba 93% vastajatest.

Pääsukesemärki võivad nüüd kanda:

Farmi Piimatööstus AS

Täispiim 3,8-4,2%

Valio Eesti AS  

Alma Piim 2,5%
Alma Täispiim 3,8-4,2%

Saaremaa Lihatööstus OÜ  

Külmsuitsu veiseliha 80g
Saare lihaveise guljašš 270g
Saare lihaveise böfstroganov 270g
Saare lihaveise välisfilee lõigud 450g

Linnamäe Lihatööstus AS

Lihaveise sink pipradekooriga 100g
Põdraliha äkis 170g
Hirveliha äkis metsaseentega 170g

Liivimaa Lihasaaduste Wabrik OÜ

Mahe rohumaaveise hakkliha

Vettel OÜ

Õrnas soolas vikerforellifilee viilutatud 500g
Külmsuitsu vikerforellifilee viilutatud 500g

Lõuna Pagarid AS        

Kodune rukkileib

RemedyWay OÜ           

Mahe toortatra tume jahu

Eesti Pagar AS 

Kodukandi koorikleib
Kirsi-kohupiimasaiake võiga
Rukki-mustikakook

Juurviljaait OÜ

Eelkeedetud kodumaine varajane kartul
Eelkeedetud kodumaine varajane kartul tilliga

Peenjoogivabrik Nudist OÜ

Rabarbra Eau de Vie: Rabarberiveini destillaat 40% vol, 350ml

Veinimõisnik OÜ            

Erik Menved Pohlavein